+90 216 327 23 00

Stor Perde Yıkama

Stor Perde Yıkama Makinesi Lotis RD 8500

STOR PERDE YIKAMA MAKİNESİ GENEL BİLGİLERİ:

Yıkama prosesi dört istasyonludur.

Stor perde yıkama makinesi,ilk istasyon buhar odası her türlü kir tabakalarını yüzeye çıkartma amaçlıdır. Buhar tankına entegre edilen buhar püskürtme ünitesi, nozullarla basınçlı bir şekilde temizlenmek istenen tüm bölgeye otomatik olarak püskürtülür. Stor perde yıkama makinesi buharı belirli bir basınç ve ısı değerine ulaşınca iyonize olur ve iyonize buhar tanecikleri temas ettiği yüzeylere tutunmuş olan kir tanecikleri ile bir bağ oluşturur. Bu bağ aynı zamanda kir taneciğini bağlı olduğu yüzeyden koparır. Stor perde yıkama makinesi böylece temizliğin ilk aşaması gerçekleştirilmiş olur.

 

İkinci istasyon ultrasonik yıkama , üçüncü istasyon türbülanslı durulama , dördüncü istasyon sıcak hava üfleme kurutma istasyonudur.  Yıkanacak perdeler ve mikro jaluziler birinci istasyon olan buhar tankına el ile manuel olarak askılıklara asılır. Kapak kapatılır. Ürün üzerindeki kirliliğe bağlı olarak bilgisayarlı kumanda panosundan yıkama süresi belirlenir. Start düğmesine basılır. Buhar odasında yıkanma süresi tamamlanan malzeme otomatik olarak çıkar. İkinci istasyon olan ultrasonic yıkama tankına girer. Ultrasonik banyoda, buharın yüzey üzerine çıkardığı kirler ultasonic ses dalgalarının mekanik fırçalama etkisi ile derinlemesine temizler. Ultrasonik yıkama işleminden sonra,

 

Üçüncü istasyon olan türbülanslı durulama işlemine yine otomatik olarak girer. Türbülanslı durulama, yıkanan perde üzerindeki kalan deterjan kalıntıları otomatik olarak alınır kurutulmaya hazır hale getirilir.

 

Dördüncü istasyon olan, sıcak hava üfleme kurutma istasyonu ise malzemeyi tamamen kurutarak pakete hazır hale getirir. 

 

Ultrasonik yıkama işlemi 35- 40 °C sıcaklıkta yapılmalktadır. Ultrasonik yıkama banyosu ve türbülanslı durulama banyosunun her biri 750 lt hacminde ve aısı 304 kalite paslanmaz malzemeden üretilmiş tir. Tank tabanı boşaltma kolaylığı için tahliyeye doğru eğimlidr. Tahliyede 1” 304 kalite paslanmaz çelik küresel vana kullanılmıştır. Tanklar her yönde ısı izolasyon malzemesi ile izole edilmiş ve bu sayede ısı kayıpları minimize edilerek ısı kaybının önüne geçilmiştir. Tüm birleştirmeler için paslanmaz çelik kaynak sistemi (tig) kullanılmış ve kaçak testi yapılmıştır.

Cleantem